Forum Forum Mieszkańców Mysłowice Strona Główna Forum Mieszkańców Mysłowice
Forum Mieszkańców Mysłowice
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miejskie Centrum Kultury

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Mieszkańców Mysłowice Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:31, 14 Sty 2008    Temat postu: Miejskie Centrum Kultury

Magiczne ferie tylko w MCK
( Życie Mysłowic, Michał Woźniczko )

Co wyskoczy z kapelusza? Kto zniknie, albo zamieni się w żabę? Na te i na mnóstwo podobnych pytań, znajdą odpowiedź uczestnicy niezwykłego spektaklu „W kręgu sztuki czarodziejskiej”, który odbędzie w drugi dzień ferii zimowych.

Autorem magicznych sztuczek będzie jeden z najwybitniejszych polskich mistrzów iluzji – Paweł Poniatowski. Jego życiowe motto brzmi: „Pozostańcie dłużej w świecie bajki”.
Niezwykła atmosferę iluzjonistycznych pokazów tworzą: światło i scenografia. Zdaniem Poniatowskiego, bajka i iluzja żyją ze sobą w zgodzie, upiększając świat rzeczy prostych i czasem aż nazbyt realnych. Paweł Poniatowski został magiem przez przypadek, w odróżnieniu od większości iluzjonistów, którzy twierdzą że magią iluzji zainteresowali się w wieku przedszkolnym.
Urodzony w 1937 roku, aż do później młodości nie czuł w sobie powołania do czarodziejskiej sztuki. Pracował w poważnej instytucji na etacie plastyka. I byłby w niej pracował do emerytury gdyby nie... no właśnie – przypadek.

W połowie lat sześćdziesiątych, zdolny plastyk otrzymał zlecenie pomalowania rekwizytu należącego do iluzjonisty. Poniatowski zamiast wynagrodzenia poprosił o pokazanie kilku magicznych sztuczek. Tak rozpoczęła się jego przygoda ze sztuką iluzji. Został jednym z pierwszych członków Krajowego Klubu Iluzjonistów, który zapoczątkował swoją działalność w 1976 roku. Los rzucił debiutującego iluzjonistę do Krakowa. Tam występował w pewnej bardzo znanej „piwnicy” pod okiem Piotra Skrzyneckiego. Od tego czasu, pokazy iluzji stały się Poniatowskiego codziennością.

W kraju, swoją sztuką bawi dzieci w szkołach, domach dziecka i przedszkolach. Przed dorosłymi, najczęściej występuje w domach pomocy społecznej i na okazjonalnych koncertach. Czarował również wśród Polonii Amerykańskiej w Kanadzie i USA. Ale najbardziej chwali sobie pokazy dla najmłodszej widowni, która jak sam mówi jest najbardziej wdzięcznym widzem.

Swój czas i wiedzę podarował również sztuce filmowej. Poniatowski konsultował efekty iluzjonistyczne do takich filmów jak Pensja Pani Latter, Co lubią tygrysy i Cynga. Każdą wolną chwilę spędza w krakowskich antykwariatach, studiując stare książki o sztuce iluzji.

Wtorkowy spektakl w Miejskim Centrum Kultury będzie gratką zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Z pokazów iluzji na pewno ucieszą się wychowankowie mysłowickich domów dziecka, dla których przygotowano specjalne zaproszenia. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Początek imprezy o godzinie 16.30.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 17:14, 07 Lut 2008    Temat postu:

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY W LUTYM

Miesiąc luty kojarzy się zwykle z walentynkami. Dla jednych święto miłości, dla innych komercyjny jarmark tandentnych kartek, serduszek i pluszaków. Nikomu nie zaszkodzi jednak wybrać się w ten dzień do kina na ,,Jeszcze raz". Miejskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza.

W załączniku przedstawiamy całościowy harmonogram imprez w MCK-u na miesiąc luty br.
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Czw 17:15, 07 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:38, 25 Mar 2008    Temat postu:

I EDYCJA SPOTKAŃ LITERACKICH

Miejskie Centrum Kultury w Mysłowicach zaprasza na I edycję OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ LITERACKICH z cyklu "De-konstrukcje" inspirowanych L. Wittgensteinem: "Granice mojego języka są granicami mojego świata".

W piątek, 9. maja br. o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie autorskie z udziałem poetów: Eugeniusza Tkaczyszyna - Dyckiego, Piotra Macierzyńskiego, Macieja Meleckiego.

Eugeniusz Tkaczyszyn - Dycki urodził się w 1962 r. Jest autorem dziewięciu tomów poezji oraz zbioru krótkich próz drukowanych cyklicznie w czasopiśmie Kresy. W roku 1994 został laureatem Nagrody Literackiej im. Barbary Sadowskiej, w roku 1998 nagrody Niemiecko-Polskich Dni Literatury w Dreźnie, nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny, a w roku 2006 Nagrody Literackiej Gdyni za tomik Dzieje rodzin polskich.
Wielokrotnie był nominowany do Paszportu Polityki. Dycki jest poetą łączącym w swej poezji nie tylko fascynację konceptualizmem i marinizmem- nadaje swym wierszom muzyczność i nacechowanie filozoficzne. Jego wiersze zestawiane są po wielokroć z poezją Mikołaja Sępa-Szarzyńskiego. Wśród czytelników fascynujących się tą poezją znalazł się także Czesław Miłosz, który osobiście nagrodził poetę.

Piotr Macierzyński urodził się w 1971 r. Debiutował w 1993 r. w gdańskim piśmie literacko-artystycznym "Tytuł". Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich, między innymi: im. Haliny Poświatowskiej, Marka Hłaski, Stanisława Grochowiaka, Rafała Wojaczka, Edwarda Stachury, Jana Śpiewaka, Leopolda Staffa, Czasu Kultury, o Puchar Wina, Turnieju Łgarzy. Jest autorem arkusza poetyckiego "Filet z makreli" (Katowice 2000) oraz tomików "Danse macabre i inne sposoby spędzania wolnego czasu", (Kraków 2001), "tfu, tfu", Ha!art, (Kraków 2004), "Odrzuty", (Kraków 2007). Mieszka w Łodzi.

Maciej Melecki urodził się w 1969 r. w Mikołowie. Polski poeta i scenarzysta filmowy. Jest redaktorem pisma Arkadia i pracownikiem Instytutu Mikołowskiego. Debiutował w roku 1993 arkuszem poetyckim "Zachodzenie za siebie". Jest w spół scenarzystą filmu "Wojaczek" Lecha Majewskiego, w którym wystąpił także jako aktor. Redaktor książki "Reszta krwi - wiersze nieznane", zawierającej niepublikowane wiersze Rafała Wojaczka.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Mysłowicach,
Grunwaldzka 7, 41 - 400 Mysłowice,
tel. (032) 222 68 27, koordynator: Paweł Barański,
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:29, 27 Mar 2008    Temat postu:

RYSUNKI HERBERTA W MIEJSKIM CENTRUM KULTURY

Od wtorku, 1 kwietnia, w Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Mysłowicach będziemy mogli oglądać rysunki Zbigniewa Herberta. Wernisaż wystawy zatytułowany Szkice i wariacje, rozpocznie się w samo poludnie, o godzinie 12.00.

Niniejsza wystawa ma za zadanie pokazać te zainteresowania i inspiracje poety, które nie są znane przeciętnemu odbiorcy sztuki, te inspiracje, które nie dały zamknąć się w słowach, które nie mogły stać się wierszem.

Przedstawiamy rysunki, będące osobistymi zapiskami z podróży po Grecji, Włoszech, Francji, Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii. Są to głównie szkice miejsc, jakie odwiedził Herbert, ale także wariacje na temat obrazów, które inspirowały go w galeriach całej Europy. Odnajdziemy tu bowiem, także motywy arcydzieł mistrzów malarstwa włoskiego, flamandzkiego i niderlandzkiego.

Wystawa ukazuje Zbigniewa Herberta- znanego poetę, którego szkice jawią się jako istotny substrat, dopełniający przebieg jego twórczej obserwacji. Wystawa potrwa do 13 kwietnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:54, 31 Mar 2008    Temat postu:

PLAN IMPREZ W MIEJSKIM CENTRUM KULTURY NA KWIECIEŃ

Kwiecień plecień poprzeplata, trochę zimy, trochę lata mówi przysłowie. Na pogodę i niepogodę Miejskie Centrum Kultury jest w pełni przygotowane. W tym miesiacu szczególnie polecamy odwiedzenie wystawy rysunków Zbigniewa Herberta czy ,,Śląska w obiektywie". Dla tych, którzy kochają taniec lub chcieliby przez moment poczuć się jak w ,,Tańcu z Gwiazdami" polecamy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar Prezydenta Miasta, który odbędzie się w hali widowiskowo- sportowej MOSiR na Bończyku.

Szczegółowy plan imprez dostępny w załączniku
[link widoczny dla zalogowanych]

..........................................................................................................

KINO KONESERA: REZERWAT

Mysłowickie Centrum Kultury w ramach cyklu "Kino Konesera" zaprasza 2 kwietnia br. o godzinie 18.30 na projekcję filmu pt. "Rezerwat".

"Rezerwat" jest polskim filmem fabularnym z 2007 roku w reżyserii Łukasza Palkowskiego; opowiada o życiu mieszkańców warszawskiej Pragi, pokazanym z perspektywy lokatorów pewnej zrujnowanej kamienicy. Jako pierwszy wprowadza się tam Marcin Wilczyński- fotograf, który własnie rozstał się z dziewczyną. Właściciel budynku zleca mu wykonanie serii zdjęć ilustrujących fatalny stan posesji. Marcin, fotografując sąsiadów i okolice kamienicy, odkrywa zupełnie nowy, fascynujący świat, w którym doświadczy serii zdarzeń przysparzających mu nie tylko nowych przyjaciół.

Film zdobył szereg nagród na festiwalach: Tarnowska Nagroda Filmowa (Tarnów, 2007), Koszalińskie Spotkania Filmowe "Młodzi i film" (Koszalin, 2007), Ińskie Lato Filmowe (Ińsko, 2007), Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" (Kazimierz Dolny, 2007) oraz XXXII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (Gdynia, 2007).

Bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasie Miejskiego Centrum Kultury.


Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Pon 19:06, 31 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 16:38, 07 Kwi 2008    Temat postu:

DE-KONSTRUKCJE

Rusza I edycja Ogólnopolskich Spotkań Literackich z cyklu De-konstrukcje. Organizowane przez Miejskie Centrum Kultury spotkania inspirowane są słowami Ludwiga Wittgensteina „Granice mojego języka są granicami mojego świata”.

Założeniem jest organizowanie spotkań autorskich z poetami, prozaikami, ludźmi kultury i sztuki młodego pokolenia, którzy zapisali się już na dobre w historii literatury, a pomimo tego nie są znani, bądź są słabo znani, szerszemu odbiorcy. W zależności od pozyskanych środków finansowych, zamierzamy spotkania te wzbogadzić o projekcje filmowe, koncerty zespołów, warsztaty literackie, prelekcje i wykłady uznanych oraz opiniotwórczych ludzi kultury i sztuki.

W ramach Ogólnopolskich Spotkań Literackich zamierzamy organizować otwarty konkurs poetycki, w którym nagrodą główną dla laureata będzie wydanie samodzielnej książki poetyckiej, co niewątpliwie będzie miało ogromny oddźwięk i wpływ na wypromowanie naszego przedsięwzięcia.

W najbliższej przyszłości „De- konstrukcje” mają ambicję stać się dwudniowym festiwalem literacko- artystycznym. Jesteśmy przekonani, że interdyscplinarny charakter Festiwalu stanie się znaczącym wydarzeniem artystycznym w naszym mieście i będzie cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności.

Zakłada się współpracę z samorządami, instytucjami kulturalnymi, organizacjami pozarządowymi, szkołami i uczelniami w kraju i za granicą.

W piątek, 9. maja br. o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie autorskie z udziałem poetów:

Eugeniusza Tkaczyszyna – Dyckiego,
Piotra Macierzyńskiego,
Macieja Meleckiego.


Eugeniusz Tkaczyszyn – Dycki urodził się w 1962 r. Jest autorem dziewięciu tomów poezji oraz zbioru krótkich próz drukowanych cyklicznie w czasopiśmie Kresy. W roku 1994 został laureatem Nagrody Literackiej im. Barbary Sadowskiej, w roku 1998 nagrody Niemiecko-Polskich Dni Literatury w Dreźnie, nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny, a w roku 2006 Nagrody Literackiej Gdyni za tomik Dzieje rodzin polskich. Wielokrotnie był nominowany do Paszportu Polityki. Dycki jest poetą łączącym w swej poezji nie tylko fascynację konceptualizmem i marinizmem- nadaje swym wierszom muzyczność i nacechowanie filozoficzne. Jego wiersze zestawiane są po wielokroć z poezją Mikołaja Sępa-Szarzyńskiego. Wśród czytelników fascynujących się tą poezją znalazł się także Czesław Miłosz, który osobiście nagrodził poetę.

Piotr Macierzyński urodził się w 1971 r. Debiutował w 1993 r. w gdańskim piśmie literacko-artystycznym "Tytuł". Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich, między innymi: im. Haliny Poświatowskiej, Marka Hłaski, Stanisława Grochowiaka, Rafała Wojaczka, Edwarda Stachury, Jana Śpiewaka, Leopolda Staffa, Czasu Kultury, o Puchar Wina, Turnieju Łgarzy. Jest autorem arkusza poetyckiego "Filet z makreli" (Katowice 2000) oraz tomików "Danse macabre i inne sposoby spędzania wolnego czasu", (Kraków 2001), "tfu, tfu", Ha!art, (Kraków 2004), "Odrzuty", (Kraków 2007).Mieszka w Łodzi.

Maciej Melecki urodził się w 1969 r. w Mikołowie. Polski poeta i scenarzysta filmowy. Jest redaktorem pisma Arkadia i pracownikiem Instytutu Mikołowskiego. Debiutował w roku 1993 arkuszem poetyckim "Zachodzenie za siebie". Jest współscenarzystą filmu "Wojaczek" Lecha Majewskiego, w którym wystąpił także jako aktor. Redaktor książki "Reszta krwi - wiersze nieznane", zawierającej niepublikowane wiersze Rafała Wojaczka. Jest autorem pięciu książek poetyckich.

Wstęp na imprezę jest wolny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukasz1115



Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:38, 07 Kwi 2008    Temat postu:

W piątek, 11 kwietnia, w MCK Mysłowice zagrają: Droga Wewnętrzna ( [link widoczny dla zalogowanych] ), Szum ( [link widoczny dla zalogowanych] ) i Pandapanika.
Zapraszamy!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 18:05, 10 Kwi 2008    Temat postu:

DROBNE MACHLOJKI

W programie m. in.: wernisaż wystawy Janusza Łukowicza: "Drobne machlojki", projekcje filmów Joanny Rajkowskiej: "Dotleniacz" oraz "Maja Gordon jedzie do Chorzowa", spotkanie z twórcą projektu „M-City” - Mariuszem Warasem, wykład i dyskusja z Agnieszką Kłos oraz Marcinem Szczeliną.

Spotkanie rozpoczniemy wystawą laureata Paszportu „Polityki” za rok 2007- Janusza Łukowicza (ur. 1968) pt.: „Drobne machlojki”. Autor stara się nam uświadomić, iż naciąganie milionów odbiorców to przemysł działający w świetle prawa. Czy jego „machlojki” są pokazem dzieł sztuki, czy też zbiorem ręcznie wykonanych imitacji trofeów, cieszących większość konsumentów współczesnej cywilizacji?

W programie naszych spotkań ze sztuką współczesną przyjrzymy się także projektowi „M-CITY” Mariusza Warasa (ur. 1978), który jest przede wszystkim zabawą z formą i przestrzenią miasta. Wiele elementów miejskiej rzeczywistości zostało przeniesionych na język plastyczny za pomocą modułowej konstrukcji. Wycięte w technice szablonu i wielokrotnie powielone fabryki, domy, ulice, pojazdy i ludzie mogą zostać umieszczone w przestrzeni wkomponowując się w otoczenie najczęściej miejskiego pejzażu.

Kolejnym projektem, który zaprezentujemy, będzie „Dotleniacz" Joanny Rajkowskiej (ur 1968), będący próbą stworzenia miejsca w pewien sposób wyjętego z obowiązujących konwencji, enklawy czystego powietrza, poza obowiązującym podziałem miejskiego terytorium. Jego tymczasowość, niezwykłość, brak z góry założonego scenariusza wydarzeń stwarza przestrzeń, którą wypełnić mogą tylko inni. Do artystki należy inicjujący gest, jednak jego interpretacja i rozwinięcie następuje już poza obszarem jej autorskiej kontroli - w trakcie dwóch miesięcy trwania projektu i podczas wszystkich mniej lub bardziej przypadkowych zdarzeń, jakie będą miały miejsce wokół niego. Powstał film, o którym autorka mówi: Starałam się ograniczyć w tym filmie narrację do minimum. Nie mówiłam, że ludzie siedzą i oddychają, bo to widać. Wystarczyło dać pewne sygnały, w jakim kontekście zaistniał ten projekt. Dla widza, który nie wie, co to jest pl. Grzybowski, jakie były relacje polsko-żydowskie i czym było getto. Starałam się nie pogrążać tego filmu w ciężarze kontekstu, traumie, która dotknęła to miejsce. W animozjach między gminą żydowską a Kościołem katolickim. Choć nawet trudno je nazwać animozjami, konfliktem, bo jest on nieujawniony. On tam po prostu wisi w powietrzu.

Zobaczymy także film artystki pt.: „Maja Gordon jedzie do Chorzowa”, który powstał- jak mówi reżyserka- w wyniku zmęczenia. Zmęczenie to ma dotyczyć sposobu, w jaki patrzy się na historię stosunków polsko-żydowskich, a także w jaki sposób rozumie się relacje między Żydami a Polakami teraz. Festiwale Kultury Żydowskiej trącą często Cepelią. Wycieczki z Izraela mają żelazny program - obozy zagłady, zgliszcza i pamiątki. Wszystko to jest potrzebne, ale zaczyna obracać się przeciwko fundamentalnej sprawie, jaką jest prawdziwe, żywe spotkanie między ludźmi. Dlatego film 'Maja Gordon jedzie do Chorzowa' jest próbą "przesłonięcia" przeszłości teraźniejszością, która wydaje się autorce filmu daleko ważniejsza. Pamięć w tym filmie staje się zaledwie pretekstem do przygody, jaką jest podróż na Śląsk, do miejsca urodzenia Mai. Polski pociąg, hotel, kłótnie, rozmowy, napięcie, jakie jest między Mają i towarzyszącą jej Rajką - jej przyjaciółką, są prawdziwą treścią filmu. Pamięć o przymusowym wyjeździe, o traumie, jaka mu towarzyszyła i nieszczęściu wykorzenienia wydają się jedynie tłem, realnym, ale dalekim. Chociaż - paradoksalnie, gdyby nie historia z przeszłości, nie byłoby żadnej teraźniejszości, żadnej podróży i żadnej przygody.

W trakcie imprezy wysłuchamy i porozmawiamy z Agnieszką Kłos- stypendystką Ministra Kultury na warsztatach literackich prowadzonych przez Jerzego Pilcha, Tadeusza Słobodzianka i Ingmara Villqista. Agnieszka Kłos jest laureatką wielu konkursów literackich, m.in. pierwszego internetowego konkursu literackiego organizowanego przez serwis Wywrota.pl i konkursu Uniwersytetu Gdańskiego, w którym otrzymała wyróżnienie ex aequo z Dorotą Masłowską. Pracowała w "Gazecie Wyborczej" i "Dużym Formacie". Jest redaktorką pisma "Rita Baum" i magazynu internetowego [link widoczny dla zalogowanych] Publikuje analizy, krytyki, felietony i recenzje m.in. w "Pozytywie", portalach [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] Wykłada fotografię prasową w Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji TWP we Wrocławiu. Prowadzi literackie i dziennikarskie blogi w sieci.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
Miejskie Centrum Kultury w Mysłowicach, ul. Grunwaldzka 7, 41 – 400 Mysłowice, tel. (032) 222 68 27, fax. (032) 222 23 08, [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:35, 17 Kwi 2008    Temat postu:

PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW MŁODZIEŻOWYCH

W dniu 15 czerwca br. zapraszamy do udziału w muzyczno-teatralnym przeglądzie amatorskich zespołów młodzieżowych.

Zapraszamy do udziału w III edycji przeglądu teatralnego organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Mysłowice oraz Miejskie Centrum Kultury. Do konkursu, który w tym roku ma zasięg ponadlokalny, zgłaszać się mogą grupy teatralne skupiające młodzież w wieku od 12 do 28 roku życia i jest to jedyny warunek, który muszą spełnić potencjalni uczestnicy.

Finał zaplanowano na dzień 15 czerwca br., a jego ideą jest umożliwienie prezentacji i konfrontacji grupom teatralnym, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej, stworzenie warunków do wymiany doświadczeń oraz nagrodzenie zwycięzców. Główną nagrodą w przeglądzie będzie profesjonalne zrealizowanie nagrania spektaklu.

Podstawowe terminy:
15 maja br. – termin nadsyłania zgłoszeń do przeglądu;
31 maja br. – wyłonienie przez organizatorów grup, które wezmą udział w przeglądzie;
15 czerwca br. – przegląd.

Więcej szczegółów oraz karta zgłoszeniowa na stronie MCK.

...........................................................................................................

KONCERT CALIFORNIA STORIES UNCOVERED I HATIFNATS

26 kwietnia o godz. 19.00 w Mysłowickim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołów: California Stories Uncovered oraz HATIFNATS.


California Stories Uncovered to zespół, który powstał na przełomie 2004 i 2005 roku. Ich początkowe próby były spotkaniami czterech przyjaciół, którzy chcieli grać razem muzykę. Jednym z pierwszych występów przed szerszą publicznością był Przegląd Zespołów Alternatywnych w Pelplinie w 2005 roku. Otrzymali tam nagrodę publiczności, by powtórzyć ten sukces w roku kolejnym. W 2007 roku wydali pierwszą oficjalną EPkę zatytułowaną "California Stories Uncovered EP". Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. W czerwcu 2007 roku zagrali kilka koncertów na trasie promującej to właśnie wydawnictwo. W lipcu 2007 roku otrzymali nagrodę dziennikarzy na festiwalu Union of Rock w Węgorzewie. W tym samym czasie Piotr Stelmach z radiowej "Trójki" zaprosił ich do udziału na drugiej składance "Offensywa", której premiera miała miejsce podczas Off-Festiwalu w Mysłowicach, 17 sierpnia 2007 roku. Do ich ważniejszych osiągnięć można zaliczyć nagrodę specjalną na Memoriale Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie w sierpniu 2007 roku, występ na festiwalach "Union of Rock" w Węgorzewie (nagroda dziennikarzy) oraz "Transvizualia" w Gdynii; 26 października 2007 zagrali także koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, na żywo w "Trójce", byli nominowani do nagrody "Miazgi" magazynu "Pulp" w kategoriach "Płyta Roku" oraz "Debiut Roku", a także do "Sztormu Roku 2007"- nagrody przyznawanej przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto - w kategorii "rock, jazz, alternatywa". Zagrali do tej pory ponad 20 koncertów. Obecnie pracują nad materiałem do płyty długogrającej, która powinna ukazać się do końca 2008 roku. Na przełom kwietnia i maja planują trasę koncertową po Polsce.

Drugi zespoł, który gościć będziemy na deskach mysłowickiego Centrum Kultury to Hatifnats. Grupa istnieje od 2006 r., a więc od niedawna, a ma już na koncie występ na OFF Festivalu w Mysłowicach- został bowiem wyłoniony przez jurorów spośród prawie 400 kapel konkursowych. Utwór Hatifnats, podobnie jak California Stories Uncovered, znalazł się na drugiej części płyty "Offensywa" wśród wykonawców z rodzimej sceny alternatywnej, których nagrania Piotr Stelmach prezentował w swojej audycji w radiowej. Zespół gra alternative i indie. Cytując za „Przekrojem” , Hatifnats to warszawska sensacja. Słychać poważny potencjał i słabość do gęstych, dusznych partii gitar. Bonusowe punkty za charakterystycznego wokalistę.

Ceny biletów w przedsprzedaży: 8 zł, w dniu koncertu: 10 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 14:10, 29 Kwi 2008    Temat postu:

Wernisarz fotografii współczesnej w MCK

W piątek, 2. maja br., o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Miejskiego Centrum Kultury na wernisaż fotografii Mysłowickiej Grupy Fotograficznej: MGF.autorsko.

Mysłowicka Grupa Fotograficzna powstała pod koniec 2007 r. z incjatywy czwórki młodych ludzi. Zachwyceni światem w obiektywie postanowili spełniać się twórczo. Ich działania i projekty mają na celu promowanie sztuki fotografii.

Dzięki Stowarzyszeniu rozwijają się grupowo jak i indywidualnie,
tworząc swój własny, niepowtarzalny styl. Grupa jest otwarta na każdą twórczą wymianę myśli, na nowych ludzi i pomysły - nawet takie, które zdawać by się mogły nie do zrealizowania.
MGF tworzą:

Paweł Wach
człowiek, który praktycznie nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Pasja jaką jest fotografia ogarnęła wszystkie płaszczyzny jego życia, pozbawiając go - można byłoby humorystycznie stwierdzić - kontaktu z rzeczywistością. Autor wielu świetnych zdjęć o zabarwieniu artystycznym jak i komercyjnym.

Bartek Bakalarz
student socjologii, zajmuje się socjologią oraz antropologią obrazu. Fotografuje głównie ludzi oraz wszystko, co jest z nimi związane. Z natury indywidualista i zarazem pefekcjonista. Nieustanny marzyciel.

Paulina Brzęk
20. latka mieszkająca od urodzenia w Mysłowicach. Jej pasją jest fotografia, psychologia, filozofia i muzyka. Zakochana w słońcu i chmurach. Kocha wiatr, ludzi i wspomnienia.

Karol Wileczek
mysłowiczanin, fotografią zajmuje się do kilku lat, jest dla niego odskocznią od codzienności. Dzięki niej stara się zatrzymać pewne momenty, chwile, ułamki czasu dla niego ważne. O sobie mówi: "...nocą gdy nie śpię... myślę... planuję... ryję wyobraźnią sceny, które można by sfotografować, uwiecznić zatrzymać choć na chwile ... chwile urojone jednak nie są zdolne do zatrzymania się w obiektywie... odejdą w otchłań ... codzienność - warta fotografii..."

Wystawa potrwa do 30. maja.


Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Wto 14:16, 29 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 13:28, 20 Maj 2008    Temat postu:

REFLEKSY RZECZYWISTOŚCI

W dniu 31 maja, o godzinie 17 zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury na pokaz polskiej sztuki wideo. W ramach wieczoru „Refleksy rzeczywistości”, zostanie zaprezentowanych siedem prac polskich artystek i artystów. Prace są utrzymane w różnych konwencjach: zainscenizowanego przedstawienia, sennego widzenia, found footage i dokumentu.

Osią programu jest problem doświadczenia rzeczywistości i narracji o niej oraz próba wyjścia poza binarną opozycję rzeczywiste-wyobrażone, gdzie to, co historycznie doświadczone mówiłoby prawdę o rzeczywistości, a świat wyobrażeń byłby deprecjonowany jako sfera urojeń. Pokazane prace rysują szerokie spektrum możliwości odsłonięcia prawdy i wypowiedzenia osobistego doświadczenia.

„Lisa” Artura Żmijewskiego to opowieść młodej Niemki, która kierowana traumatycznym doświadczeniem, postanowiła przeprowadzić się do Izraela.

„Il Castrato” Katarzyny Kozyry, praca utrzymana w konwencji osiemnastowiecznej komedii i opery, to kwintesencja maskarady i przerysowania, w której artystka konfrontuje widza z niecodzienną grą płci.

Praca Tomka Kozaka, „Klasztor Inversus”, to found footage (wideo-kolaż), w którym artysta przy pomocy montażu dokonuje reinterpretacji „Potopu”, wydobywając i wzbogacając bogoojczyźnianą epopeję o demoniczne treści.

Zaprezentowane prace to:

Katarzyna Kozyra – Il Castrato
Tomek Kozak – Klasztor Inversus
Artur Żmijewski – Lisa
Anna Maria Karczmarska – Objawienie
Krzysztof Franaszek – Shut Down
Aleka Polis – Bestiarium podświadomości
Anna Konik – Mija

Czas trwania projekcji: około godziny.


Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Wto 13:30, 20 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:51, 22 Maj 2008    Temat postu:

Poeci do piór

Konkurs ma charakter otwarty i kierowany jest do wszystkich autorów niezależnie od dorobku literackiego i przynależności do stowarzyszeń twórczych. Zestaw trzech nie publikowanych i nie nagradzanych dotąd utworów (w czterech egzemplarzach opatrzonych godłem, wraz z zaklejoną kopertą zawierającą dane personalne autora: imię, nazwisko, rok urodzenia, adres do korespondencji, e-mail) należy nadsyłać do końca września na adres: Miejskie Centrum Kultury, Grunwaldzka 7, 41–400 Mysłowice, z dopiskiem: „De-konstrukcje". Przewiduje się, iż łączna pula nagród wyniesie minimum 2 000 zł, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi z końcem października podczas drugiej edycji Ogólnopolskich Spotkań Literackich „De-konstrukcje”, o czym będziemy informować na stronie [link widoczny dla zalogowanych] Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do opublikowania nadesłanych utworów.

Kontakt: [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aisha
Zmiennik


Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mysłowice
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:48, 28 Maj 2008    Temat postu:

Dzień Dziecka

Prezydent Miasta Mysłowice zaprasza wszystkie dzieci na Obchody Dnia Dziecka w dniach od 31 maja do 2 czerwca.

Program imprezy:

31 maja-godz. 10.00- 13.00- Przejazd zabytkowego tramwaju na trasie: pętla Mysłowice Dworzec- Szopienice Pętla- Mysłowice Dworzec. podczas przejażdżki zabytkowym tramwajem pasażerowie będą mogli posłuchać wyjątkowej lekcji historii, legend i opowieści ludowych; pasażerom będą towarzyszyć postacie w strojach regionalnych i historycznych; dla najmłodszych bilety okolicznościowe, słodycze i drobne pamiątki.

# 1 czerwca- godz. 11.00- 16.00 Rynek w Mysłowicach:

11.00- 12.15- spektakl Teatru Wielkie Koło ,,Magiczna Trupa Robinsona Bluesa"

12.00- 14.30 warsztaty gry na bębnach, warsztaty plastyczne, gry, zabawy i konkursy

14.30- 16.00 ,,Smerfuj na całość"- kostiumowy program rozrywkowy dla dzieci z udziałem głównych postaci popularnej kreskówki ,,Smerfy". Tło muzyczne stanowią ,,smerfne hity"- zabawne wersje największych znanych przebojów

12.00- 16.00 atrakcje towarzyszące- dmuchańce, balony, malowanie twarzy, ,,słodkie" stoiska

# 2 czerwca godz. 9.00- 12.00

Miejskie Centrum Kultury w Mysłowicach - DZIEŃ DZIECKA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

* ilość miejsc ograniczona (w celu zgłoszenia udziału w imprezie prosimy o kontakt z działem animacji kultury MCK pod nr tel. (032) 222 68 27

** w przypadku niesprzyjającej pogody zabawa przeniesiona zostanie do Miejskiego Centrum Kultury w Mysłowicach, ul. Grunwaldzka 7

ORGANIZATORZY:
Urząd Miejski w Mysłowicach Miejskie Centrum Kultury w Mysłowicach Ruch Autonomii Śląska - Koło w Mysłowicach Szkoła Podstawowa nr 13 z oddziałami integracyjnymi w Mysłowicach

PARTNER:Przedszkole „Kraina Przedszkola” w Mysłowicach ul. Kawy 10, tel. 032 725-11-65,
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Mieszkańców Mysłowice Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin