Forum Forum Mieszkańców Mysłowice Strona Główna Forum Mieszkańców Mysłowice
Forum Mieszkańców Mysłowice
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miejska Biblioteka Publiczna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Mieszkańców Mysłowice Strona Główna -> Kultura i rozrywka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 11:50, 16 Maj 2008    Temat postu: Miejska Biblioteka Publiczna

CZYTELNIKU, PUCHU MARNY
( Życie Mysłowic, Michał Woźniczko )

60 jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach skłania do podsumowań nad kondycją czytelnictwa w naszym mieście. Pomimo bogatej oferty programowej, wypożyczamy – a co za tym idzie – czytamy coraz mniej książek.

Zaledwie połowa Polaków przeczytała w ubiegłym roku przynajmniej jedną książkę – wynika z badań Biblioteki Narodowej. Smutną statystykę doskonale obrazują puste sale wypożyczalni i czytelni miejskich. W Mysłowicach możemy korzystać z biblioteki centralnej oraz jej 10 filii rozlokowanych w różnych częściach miasta. Tylko w ubiegłym roku zanotowano spadek zarejestrowanych czytelników o około tysiąc osób. Mysłowiczanie wypożyczyli ponad 13 tysięcy mniej książek niż w roku 2006. Kiepski wynik mogą tłumaczyć remonty 3 placówek w: Kosztowach, Morgach i Laryszu. W poprzednim roku do naszych rąk trafiło prawie 300 tysięcy pozycji. Najchętniej czytamy popularnych, polskich autorów. Największym zainteresowaniem cieszą się bestsellery beletrystyczne, zajmujące wysokie miejsca w rankingach sprzedaży. Długo trzeba czekać zwłaszcza na książki: Katarzyny Grocholi, Jerzego Pilcha i Ryszarda Kapuścińskiego. Z literatury zagranicznej, absolutną czołówkę stanowią: sensacyjne powieści Dana Browna, życiowe porady Paulo Coelho i psychologiczne portrety Johna Maxwella Coetzee. Spore zainteresowanie wzbudzają w ostatnim czasie również książki biograficzne.

Dzięki bogatej ofercie programowej Miejskiej Biblioteki Publicznej i wsparciu Urzędu Miasta spadek czytelnictwa zmniejsza się z każdym rokiem. Z miejskiej kasy na zakup książek wydano w 2007 roku prawie 85 tysięcy złotych. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dołożyło jeszcze 58 tys. Pieniędzy wystarczyło na zakup 7,5 tysiąca woluminów. Niebawem ruszy program, który umożliwi zamawianie książek przez Internet. Nie ruszając się z domu, będziemy mogli zamówić Mickiewiczowskie „Dziady”, albo poradnik dla młodych mam. Skatalogowanie wszystkich pozycji w bibliotece centralnej – bo na razie tylko stąd będzie można „wyklikać” sobie książkę – zajęło kilka lat. Dodatkowo, każda filia będzie posiadać komputer z dostępem do Internetu, co ułatwi czytelnikowi znalezienie odpowiedniej pozycji.

Działalność miejskiej biblioteki nie ogranicza się jedynie do udostępniania książek. – Chcemy zachęcić mysłowiczan do częstszego sięgania po dzieła literackie, stąd pomysł na organizację imprez kulturalnych, edukacyjnych i promocyjnych – mówi Izabela Partyka, dyrektor MBP w Mysłowicach.

Tylko od stycznia do maja tego roku, biblioteka miejska zorganizowała kilka poważnych przedsięwzięć. W okresie ferii zimowych we wszystkich filiach prowadzone były zajęcia z dziećmi. Odbywały się przedstawienia teatralne, konkursy, quizy i wspólne zabawy. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło uroczystego świętowania premiery 7 części przygód Harrego Pottera. W marcu biblioteka miejska zorganizowała warsztaty filmowo-teatralne dla młodzieży licealnej. Tematem zajęć były m.in. przestrzeń sceniczna, synteza obrazu, pomysł na film, praca z kamerą. W ostatnim tygodniu marca w filii w przy ulicy Mikołowskiej odbyło się spotkanie z Tadeuszem Grajpelem, heraldykiem i sfragistykiem. Młodzi ludzie mogli poznać dzieje piśmiennictwa od starożytności, aż po dzień dzisiejszy. Dla nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursu „Śląska Ojczyzna Polszczyzna”, zarząd MBP zorganizował zajęcia instruktażowe z gwary śląskiej, prowadzone przez dr Danutę Krzyżyk. Sporym zainteresowaniem cieszyła się cykliczna „Noc z Andersenem”, obchodzona w dniu urodzin najsławniejszego baśniopisarza. Natomiast 24 kwietnia w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, mysłowiccy bibliotekarze wysłuchali wykładu prof. dr hab. Danuty Opackiej-Walasek zatytułowanego „Jest we mnie płomień, który myśli”. Pod hasłem „Tydzień Bibliotek” odbywały się w dniach 5-9 maja spotkania z twórczością polskich pisarzy, warsztaty teatralno-plastyczne i spotkania autorskie z pisarzami.


Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Pią 12:02, 19 Gru 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 16:34, 28 Maj 2008    Temat postu:

KALENDARIUM IMPREZ MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ – czerwiec 2008r.

Czytelnia Główna – ul. Strumieńskiego 4
02.06 – 12.06 – Wystawka książek:„Antonii Malczewski – poeta romantyczny”.
13.06 – 29.06 – Wystawka książek: „Życie i twórczość Aleksandra Fredry ”.

Wypożyczalnia Główna – ul. Strumieńskiego 4
02.06 – 06.06 – Wystawka książek: „Przestrzeń i przygoda”- Sylwetka Jamesa Oliviera.
09.06 – 13.06 – Wystawka książek: „Widzialna ciemność” – postać Williama Gordinga.
16.06 - 20.06 – Wystawka książek: „Rozdroża cywilizacji - Zenon Kosidowski z okazji 110 rocznicy urodzin”.

Filia biblioteczna nr 2 - Mysłowice ul. Ks. Bończyka 36
02.06–30.06–Wystawka książek:„Dzieje dawnych kultur i cywilizacji w czasach Zenona Kosidowskiego”
02.06–30.06 –Wystawka książek: „Realistyczny obraz wojny przedstawiony przez E.M. Remarque’a”.

Filia biblioteczna nr 4 - Mysłowice ul. Wybickiego 80
12 czerwca godzina 9.00 - spotkanie z „Panią Bajką” dla dzieci w wieku przedszkolnym w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
18 czerwca godzina 16.00 - uroczyste podsumowanie konkursu czytelniczego pt. „ Najlepszy czytelnik Roku szkolnego 2007/2008”.

Filia biblioteczna nr 5 - Mysłowice ul. Gen. Ziętka 25
24 czerwca godzina 16.00 „Noc Świętojańska – tradycja, obrządek i zwyczaje” – wystawka; pogadanka; quiz.

Filia biblioteczna nr 7 – Mysłowice ul. Oświęcimska 8
Od 2 do 6 czerwca codzienne spotkania z twórczością pisarzy polskich zatytułowane „Król Maciuś I w Akademii Pana Kleksa oczekuje na Podróż za jeden uśmiech”.

9 czerwca od 9.00 do 12.00 – Blok zajęciowy dla uczniów:
- Lekcja biblioteczna „Opowiem wam o bibliotece”.
- Biblioterapia – „ Domek na drzewie”.
- Arteterapia – „Siła tworzenia”.

10 czerwca od 9.00 do 12.00 – Blok zajęciowy dla przedszkolaków:
- Lekcja biblioteczna „Co to znaczy rozumieć tekst, który czytam?”.
- Biblioterapia – „ Księżycowy domek”.
- Arteterapia – „Namaluj swój dom”.

Filia biblioteczna nr 8 Mysłowice ul. 3 Maja
4 czerwca - „Wesoła Czyta Dzieciom” – spotkania z bajką dla najmłodszych z okazji: „VII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom”. Akcja zorganizowana wspólnie z MOKiS „Trójkąt” Filia Wesoła.

03.06.08 – 30.06.08 - „Książka Niespodzianka” – wystawa książek – zabawek, atrakcyjnej wizualnie formy lektury dla najmłodszych czytelników. Historia i dzień dzisiejszy książek – zabawek.

Filia biblioteczna nr 9 Mysłowice ul. Kubicy 5
2 czerwiec godzina 10.00 – Międzynarodowy Dzień Dziecka – zabawa dla najmłodszych czytelników.
12 czerwca - konkurs ekologiczny dla dzieci pt. „Ratujmy naszą planetę”.
16 czerwca - lekcja biblioteczna „Ziemia planetą wiecznie zieloną”.

Filia biblioteczna nr 11- Mysłowice ul. Mikołowska 40
VII OGOLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM. 2, 3, 4, czerwca od godziny 10.00 do 11.30 - zajęcia czytelnicze z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom ogłoszonego przez Fundację ABC XXI . Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do wspólnego czytania. Podczas spotkań dzieci odbędą „podróż pociągiem do Krainy Krasnali”. Spotkają się z Leśną Wróżką , która opowie o życiu i zwyczajach krasnali, przeczyta bajkę o „Królewnie Śnieżce” ,będzie się bawiła i tańczyła, rysowała i szukała wraz z dziećmi Leśnego Skarbu w postaci lizaków ukrytych w magicznym pudełku.

4 czerwca od godziny 13.20 do godz.15.00 - „Kolorowy świat bajek” - zajęcia czytelnicze i plastyczne dla dzieci.

10 czerwca od godz. 17.00 do 18.30 - spotkanie czytelnicze „Bajki z piernikowej chatki”.
Na zajęcia zapraszamy rodziców z małymi dziećmi .
W czasie spotkań, które odbywają się cyklicznie raz w miesiącu, czytane są bajki, odbywają się wspólne zabawy z rodzicami.

02.06.08 – 30.06.08 „.Wspomnienia z Dalekiego wschodu” - wystawa zdjęć młodych podróżników, którzy samodzielnie przemierzają kontynenty w poszukiwaniu coraz to nowych krajobrazów kulturowych. Zdjęcia są zapisem wypraw po Kambodży, Tajlandii. Malezji, i Singapurze z 2002 roku oraz zdjęcia ze Sri Lanki z roku 2005 .

02.06.08 – 30.06.08” – „Historia Śląska przedstawiona na mapach i widokówkach„ - wystawa dokumentów w czytelni biblioteki.


Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Śro 16:35, 28 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tofik



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kosztowy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:30, 21 Mar 2009    Temat postu:

Senior 60+ w sieci
( mbpmyslowice.pl )

Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach zaprasza seniorów (dolna granica wieku - 60 lat) na bezpłatny kurs komputerowy, który rozpocznie się we wrześniu 2009 roku. Kurs ma charakter pilotażowy i prowadzony będzie przez bibliotekarzy w Czytelni Głównej na ul. Strumieńskiego 4. Głównym założeniem kursu jest przeszkolenie starszych osób z zakresu podstawowej obsługi komputera oraz Internetu..

Celem zajęć jest:
• przybliżenie seniorom nowoczesnych systemów komunikacji,
• wyrównanie szans edukacyjnych osób starszych i ich aktywizacja poprzez przełamanie barier w obsłudze nowych technologii,
• rozwijanie zainteresowań i pasji osób starszych,
• nabycie umiejętności w zakresie niezbędnym do korzystania ze skomputeryzowanych zasobów bibliotecznych.

Zajęcia prowadzone będą w formie ćwiczeń praktycznych w grupach do 6 osób. Zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie pod numerem 032 316 09 81 w. 26 lub osobiście w Czytelni Głównej i Wypożyczalni Centralnej przy ul. Strumieńskiego 4 do 20 maja 2009 r. (ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Szkolenie zostanie poprzedzone spotkaniem organizacyjnym, zaplanowanym na 21 maja 2009 r. (czwartek) o godz. 10.00 w Czytelni Głównej. Wszyscy, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w szkoleniu, zostaną poinformowani o spotkaniu organizacyjnym oraz o ewentualnych zmianach terminów.

Informacje szczegółowe o szkoleniu:
1. Wielkość grupy – do 6 osób.
2. Czas szkolenia – 4 spotkania po 2 godziny (całość – 8 godzin).
3. Terminy spotkań – każdy czwartek miesiąca, począwszy od 3 września.
4. Miejsce szkoleń – Czytelnia Główna, ul. Strumieńskiego 4 (I piętro –brak windy).
5. Metoda szkolenia – wykłady i ćwiczenia praktyczne.
6. Treści nauczania:

• podstawy obsługi komputera w systemie Linux,
• komputerowa edycja tekstów w pakiecie biurowym OpenOffice,
• Internet i poczta elektroniczna,
• komunikacja i rozrywka (portale społecznościowe, czaty, komunikatory).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Śro 8:29, 10 Cze 2009    Temat postu:

„Gwarę trzeba znać, rozumieć i kochać”

Kultywowanie tradycji i kultury regionalnej, których najważniejszą częścią jest język gwarowy to obok podstawowych działań priorytetowe zadanie mysłowickiej książnicy w zakresie edukacji regionalnej. Pielęgnowanie języka i tradycji gwarowych w dzisiejszym społeczeństwie informacyjnym jest niezmiernie ważne i konieczne, gdyż to właśnie gwara towarzyszy człowiekowi od narodzin.
Już dwunasty rok Miejska Biblioteka Publiczna organizuje konkurs recytatorski w gwarze śląskiej „Śląska Ojczyzna Polszczyzna”, który stał się formą edukacji regionalnej, propagującą wiedzę o regionie, jego kulturze, języku i tradycjach.
W XII edycji konkursu, nad którym patronat objęła Pani Senator Marii Pańczyk oraz Polskie Radio Katowice, wzięło udział 86 uczestników spośród 100 zgłoszeń, którzy reprezentowali 10 przedszkoli miejskich ( nr 1, 2, 5, 10, 13, 15, 16, 17, 18, 19), 8 szkół podstawowych (nr 1, 5, 6, 9, 10, 11, 12, 15), 5 gimnazjów (nr 2, 3, 4, 5, 6), Zespół Szkół Sportowych w Mysłowicach, Gimnazjum w Imielinie, Gimnazjum w Chełmie Śląskim oraz MOKiS Mysłowice - Filia Wesoła.
Konkurs organizowany był w czterech kategoriach wiekowych:
• I grupa przedszkolaków (26 osób),
• II grupa klasy od I do III (19 osób),
• III grupa klasy od IV do VI (29 osób),
• IV grupa – gimnazjum (12 osób).
Turniej recytatorski składał się z dwóch etapów. I etap tegorocznego konkursu odbył się 28 maja 2009 roku, w wyniku którego do II etapu zakwalifikowało się 57 uczestników. Finał odbył się 05 czerwca 2009 roku, w którym zgodnie z regulaminem uczestnicy recytowali drugi utwór.
Komisja, w skład której weszli nauczyciele akademiccy z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego - prof. dr hab. Helena Synowiec i dr Danuta Krzyżyk oraz instruktor MBP Wanda Leś, oceniła recytację uczestników biorąc pod uwagę:
• dobór tekstów,
• zachowanie cech gwarowych,
• sposób wygłaszania,
• kontakt ze słuchaczami.

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca uczestnikom:

Grupa I – Przedszkolaki

I miejsce Robert Knapik P nr 1

II miejsce Dominika Graboś P nr 17
Anna Hałgas P nr 16

III miejsce Agata Biskup P nr 15
Rafał Hauk P nr 2
Piotr Śledziona P nr 19

Wyróżnienia:
1. Monika Skubiś P nr 18
2. Wiktoria Gawron P nr 18
3. Wiktoria Hornik P nr 18
4. Alicja Jasińska P nr 18
5. Wiktoria Wicher P nr 17
6. Marek Dąbek P nr 1
7. Daria Olesch P nr 2
8. Alicja Piechniczek P nr 13
9. Dawid Zagracki P nr 16
10. Magdalena Małkiewicz P nr 16
____________________________________________________________

Grupa II - klasy I – III

I miejsce Julia Secemska SP nr 11
Piotr Rak SP nr 10

II miejsce Karolina Kostorz SP nr 11
Piotr Lisowski SP nr 6

III miejsce Dariusz Wendreński SP nr 10
Kamil Sroka SP nr 15

Wyróżnienia:
1. Alina Dziędziel SP nr 10
2. Piotr Marcol SP nr 10
3. Michał Chmura SP nr 15
4. Kamila Seweryn SP nr 6
5. Wiktoria Żuradzka Zespół Szkół Sportowych
6. Wojtek Olszyczka SP nr 10
____________________________________________________________

Grupa III - klasy IV – VI

I miejsce Krzysztof Świstek SP nr 10
Wojciech Cieplok SP nr 11


II miejsce Natalia Dańko SP nr 11
Dominika Stencel SP nr 11
Faustyna Skrzypulec SP nr 5

III miejsce Justyna Sitko MOKiS Wesoła
Agnieszka Zblewska MOKiS Wesoła
Dorota Kostorz SP nr 11

Wyróżnienia:
1.Karolina Szumilas SP nr 11
2.Agata Głos SP nr 10
3. Sonia Sroka SP nr 10
4. Weronika Małkiewicz SP nr 6
5. Wojciech Jureczko Zespół Szkół Sportowych
6. Sylwia Polak Zespół Szkół Sportowych
7. Paweł Rogalski SP nr 9
8. Anna Gałęźniak SP nr 9
9. Artur Musioł SP nr 9
10. Kamil Skowroński SP nr 10
_____________________________________________________________
Grupa IV - Gimnazjaliści

I miejsce Konrad Stencel G nr 4
Magdalena Górkiewicz G Chełm Śląski
Klaudia Pioskowik G Chełm Śląski

II miejsce Paulina Sojka G Chełm Śląski
Marta Fliegel G nr 3
Filip Kocerba G nr 4

III miejsce Sabina Balion G Chełm Śląski
Dagmara Masny G nr 2
Faustyna Noras G Imielin

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się dnia 9 czerwca 2009 roku o godzinie 10.00 w Sali Małych Form Miejskiego Centrum Kultury w Mysłowicach. W uroczystości uczestniczył pan Krystian Małecki ze Związku Górnośląskiego koło Mysłowice Janów. Związek ufundował nagrody książkowe dla najmłodszych uczestników konkursu - Anny Hałgas (3 lata), Wiktorii Hornik (4 lata) i Alicji Jasińskiej (4 lata).
Mysłowicki konkurs jest nie tylko okazją do publicznego zaprezentowania się, ale nade wszystko uczy lokalnego patriotyzmu, wzbudza poczucie lokalnej tożsamości, kultywuje tradycję oraz uczy pielęgnowania swojej „małej ojczyzny”. Powiązanie gwary z ludowym strojem, ekspresja i dziecięca spontaniczność sprawiają, że każda edycja konkursu jest niepowtarzalnym widowiskiem.
Mysłowickie spotkania propagują ideę gwary śląskiej, która - jak powiedziała pani Senator Maria Pańczyk-Pozdziej - „zyskała na powrót prawo obywatelstwa w szkołach i placówkach kultury, będąc nie tylko wyznacznikiem przejściowej mody”.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lutka



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:33, 02 Lis 2010    Temat postu:

wie ktos w jakich godzinach otwatta jest biblioteka na Bonczyka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Śro 16:25, 17 Lis 2010    Temat postu:

Biblioteka na Bończyka otwarta jest codziennie (oprócz czwartków) w godz. 10.00 - 18.00, w soboty nieczynna
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość
Gość





PostWysłany: Śro 10:13, 23 Mar 2011    Temat postu:

Anonymous napisał:
Biblioteka na Bończyka otwarta jest codziennie (oprócz czwartków) w godz. 10.00 - 18.00, w soboty nieczynna


Nastąpiły zmiany, biblioteka na Bończyka czynna jest teraz codziennie (nawet w czwartki) 10.00 - 18.00, w soboty nieczynna nadal Wesoly
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Annika



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 9:25, 19 Paź 2012    Temat postu:

A propos biblioteki na Bończyka - słyszałam plotkę, że jest nieczynna, czy to prawda?

Nie mogę znaleźć ich strony www (mają w ogóle?), a ponoć jest tam książka, na której mi zależy, której nigdzie indziej nie mogę znaleźć.

Mam dość daleko, więc wolę zapytać, zanim się wybiorę i pocałuję klamkę Mruga
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
take
Zmiennik


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 1198
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śródmieście
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 13:45, 19 Paź 2012    Temat postu:

Została przeniesiona do budynku gimnazjum

Tu strona: [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
plisia5



Dołączył: 18 Sie 2013
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:39, 18 Sie 2013    Temat postu:

Podbijam, czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie znajduje się biblioteka miejska w dzielnicy Piasek? Pozdrawiam Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia100



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:12, 06 Lis 2013    Temat postu:

Co to by było bez miejskiej biblioteki.. Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Mieszkańców Mysłowice Strona Główna -> Kultura i rozrywka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin