Policealna Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann została laureatem Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” w kategorii innowacje. Innowacyjny program oraz profil szkoły, specyficzne przedmioty, a przede wszystkim jakość kształcenia, zostały zauważone i docenione przez kapitułę konkursu.
1 czerwca okazał się nie tylko wyjątkowym dniem dla wszystkich dzieci, ale także świętem w firmie Viessmann. Innowacyjność Policealnej Szkoły Technik Grzewczych Akademii Viessmann została uhonorowana i nagrodzona Godłem „Teraz Polska”.
Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim, prezes Roland Krause odebrał dyplom gratulacyjny od pana prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a następnie, podczas koncertu galowego w Teatrze Wielkim w Warszawie, prestiżową statuetkę, a tym samym możliwość posługiwania się logo „Teraz Polska”.
Kategoria przedsięwzięć innowacyjnych jest jedną z bardziej prestiżowych. Ocenie poddawane są nowatorskie rozwiązania, usługi, które pomysłem i rozmachem daleko wybiegają w przyszłość, a których zastosowanie znacząco usprawnia jakość usług oraz towarów. Innowacyjność firmy Viessmann to nie tylko najwyższej jakości urządzenia grzewcze, rozwiązania techniczne, ale również idee, które nie pozostały w sferze marzeń, a które konsekwentnie, często wbrew panującym modom i standardom są realizowane.
Jednym z innowacyjnych pomysłów firmy Viessmann jest stworzenie Policealnego Studium Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann, które jest pierwszą i jedyną szkołą policealną prowadzoną przez producentów nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Akademia Viessmann jest miejscem w którym słuchacze mogą w teorii i praktyce zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami branży systemów grzewczych. Początkowo słuchaczami akademii były osoby związane z branżą, które chciały poszerzyć wiedzę o nowości techniczne, czy teorię.
Obecnie szkoła skupia głównie młode osoby, absolwentów szkół średnich i uczelni wyższych. Kadra pedagogiczna przekazuje wiedzę o najwyższej wartości merytorycznej z zakresu przedmiotów zawodowych, a także ekonomii, czy ekologii. Ponadto wykładowcy starają się uczulić słuchaczy na problemy ochrony środowiska, które mogą być zniwelowane poprzez stosowanie nowoczesnych rozwiązań grzewczych, które są nie tylko przyjazne naturze, ale i naszym kieszeniom. Dbając o rozwój praktyczny uczniów, mają oni możliwość specjalizacji zawodowych, praktyk, czy wyjazdów do ośrodków szkoleniowych Viessmann w Niemczech. W ten sposób uzyskana kompleksowo wiedza teoretyczna i praktyczna stanowi nieocenioną wartość na rynku pracy. Zdobyta wiedza jest poświadczona państwowym dyplomem oraz świadectwem ukończenia szkoły policealnej.
Ponadto absolwenci otrzymują specjalny paszport Viessmann oraz Europass- dokument uznawany w krajach UE, potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe. Wykształceni w Akademii Viessmann fachowcy bez problemu potrafią się odnaleźć na rynku pracy. Z ich wiedzy i umiejętności chętnie korzystają pracodawcy, dlatego też bezrobocie im nie grozi. Wielokrotnie są oni również ambasadorami marki Viessmann, rzetelnymi osobami, które potrafią dobrać i zainstalować urządzenia Viessmann, które w pełni zaspokajają komfort klienta.
Optymizmem napawa lista laureatów tegorocznej nagrody, których wysiłek w budowaniu prężnych marek, przedsiębiorstw i produktów został dostrzeżony i doceniony. Są one najlepszym przykładem na to, iż bez względu na panujące okoliczności sukces jest możliwy. Podczas gali, wśród gości znaleźli się ludzie ze świata biznesu, laureaci poprzednich edycji, a także przedstawiciele rządu, ambasad oraz ludzie świata nauki, kultury i mediów. Była to niepowtarzalna okazja do rozmów kuluarowych, wymiany doświadczeń, spostrzeżeń, a także nawiązania nowych kontaktów biznesowych.
Prestiż oraz wyjątkowość nagrody podkreślały niepowtarzalne wnętrza Teatru Wielkiego, a także oprawa muzyczna. Na scenie wystąpili: Jan Pietrzak, Edyta Geppert, Ewa Dałkowska, Magda Zawadzka, Leszek Długosz, Maciej Pietrzyk i Piotr Szczepanik, którzy z klasą dostarczyli gościom porcję wyjątkowej muzyki. Wykonawcom towarzyszył zespól muzyczny pod dyrekcją Mariusza Dubrawskiego oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego. Uroczystą Galę poprowadzili Agnieszka Szulim i Grzegorz Miśtal.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z tego wyjątkowego wydarzenia
Akademia Viessmann - Szkoła Policealna Nowoczesnych Technik Grzewczych www.viessmann.edu.pl
Szkoła Policealna Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann od 2003 roku w Mysłowicach kształci słuchaczy w 2-letnim trybie nauki w specjalizacji wyposażenie budynków w nowoczesne systemy grzewcze. Jest to jedyna szkoła w Polsce o tym profilu prowadzona przez producenta branży grzewczej - firmę Viessmann, która specjalizuje się w zaawansowanych technologiach branży grzewczej i jest obecna w ponad 30 krajach świata. Jest to zarazem jedyna szkoła policealna firmy Viessmann na świecie.
Zajęcia Szkoły Policealnej Akademii Viessmann odbywają się przedstawicielstwie firmy Viessmann wyposażonym w sale wykładowe ze sprzętem multimedialnym, ekspozycje urządzeń grzewczych i kotłownię szkoleniową. Obiekt szkoły wyposażony jest kompleksowo dla prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych.
W obiektach firmy Viessmann można zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi już na samych ekspozycjach, prezentujących w szczególności kotły kondensacyjne, pompy ciepła, kolektory słoneczne i kompletny osprzęt instalacji grzewczych
Obiekt Szkoły Policealnej Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann to także zaplecze socjalne, dogodny dojazd i miejsca parkingowe dla słuchaczy. Obiekt szkoły zapewnia komfortowe warunki dla 2-letniej nauki.
* Liczba oddziałów : 7 (Wrocław, Poznań, Katowice, Warszawa, Gdańsk, Zielona Góra, Białystok od września 2009 roku)
* Liczba aktualnych klas: 12
* Liczba aktualnych słuchaczy: ok. 300
* Liczba semestrów nauczania: 4
* Liczba zjazdów w semestrze: 10 (zjazdy weekendowe)
* Liczba godzin nauki w 4-ech semestrach: 700
Warunki finansowe podejmowania nauki:
* Jednorazowa opłata wpisowa : 200 PLN
* Czesne semestralne : 1450 PLN : w rozbiciu na 5 miesięcy : 290 PLN/m
* Czesne semestralne przy wpłacie jednorazowej : 1350 PLN
* W ramach czesnego, Słuchacze mają zagwarantowany bezpłatny dostęp do (odpłatnych ogólnie) szkoleń montażowo-uruchomieniowych firmy Viessmann
* Dla wyróżniających się Słuchaczy przewidziane są bezpłatne wyjazdy szkoleniowe do Ośrodków Szkoleniowych Akademii Viessmann w Niemczech (Berlin, Allendorf)
* Czesne obejmuje również bezpłatny dostęp do większości materiałów technicznych i dydaktycznych firmy Viessmann
* Dodatkowa odpłatność może dotyczyć szkoleń i kursów prowadzonych przez odrębne podmioty, jak np. kursy związane z uzyskaniem tzw. uprawnień energetycznych.
Kto może zostać Słuchaczem Szkoły Policealnej?
* Naszym słuchaczem może zostać osoba, która ukończyła szkołę średnią (matura nie jest wymagana)
* Konieczny jest dostęp do Internetu z uwagi na wprowadzone od września 2008 wykłady Akademii Online
Adres korespondencyjny i dane kontaktowe:
Viessmann „Szkoła Policealna”
ul. Gen. Ziętka 126
41-400 Mysłowice